Serwis opracowany przez:zjednoczenie.com: dynamiczne strony internetowe, portale i zaawansowane serwisy www system cms - system zarządzania treścią, publikacja w internecie, website management, content management system
english   kontakt   mapa serwisu
Polskie Forum Corporate Governance
  STRONA GŁÓWNA | WYDARZENIA | WARTO PRZECZYTAĆ | POLSKA | EUROPA | OPINIE PFCG | DLA SPONSORÓW | NOWOŚCI

 pfcg.org.pl 


Poznaj corporate governance
z właściwej strony


 

 

szukaj:

Relacje inwestorskie w Sportingbet
źródło: PFCG
[05/09/2006]

Sportingbet jest jednym z największych bukmacherów internetowych na świecie. Spółka rozpoczęła swoją działalność w 1998 roku, a rok później jej akcje zadebiutowały na parkiecie OFEX’u – rynku giełdowego dedykowanego dla małych i średnich przedsiębiorstw. W 2000 roku Sportingbet przejął działający na rynku amerykańskim serwis bukmacherski Betmaker.com, zaś w 2001 roku miało miejsce rozpoczęcie notowań akcji spółki na londyńskim Alternative Investment Market.

Zobacz także

Załączniki

Philips - Investor Home (URL) otwórz plik

Relacje inwestorskie według Royal Philips Electronics

autor: Milewski G.

Holenderski Royal Philips Electronics jest jedną z największych spółek sektora elektronicznego na świecie i europejskim liderem pod względem wielkości sprzedaży (w 2002 roku wyniosła ona 31,8 mld euro). Philips zatrudnia 166 tysięcy pracowników w ponad 60 krajach. Spółka jest notowana między innymi na aukcjach w Nowym Jorku, Londynie, Frankfurcie i Amsterdamie.

W myśl zasady, że bycie liderem zobowiązuje, Royal Philips Electronics przykłada dużą wagę do utrzymania corporate governance na wysokim poziomie. Jednym z elementów takiej polityki jest dbanie o jak najlepsze relacje z inwestorami, dla których stworzono internetowe centrum informacyjne. Znajdują się tam między innymi raporty, prezentacje, informacje o notowaniach spółki oraz sekcja przeznaczona dla akcjonariuszy, w której można prześledzić historię wypłaty dywidend w ciągu ostatnich kilku lat lub sprawdzić termin najbliższego zgromadzenia akcjonariuszy. Na stronie zawarte są również informacje o wprowadzonym przez spółkę programie inwestycyjnym (International Direct Investment Program), który ułatwia obrót akcjami Royal Philips Electronics oraz umożliwia w prosty sposób ponowne zainwestowanie osiągniętych zysków z tytułu dywidendy.

  zjednoczenie.com