Serwis opracowany przez:zjednoczenie.com: dynamiczne strony internetowe, portale i zaawansowane serwisy www system cms - system zarządzania treścią, publikacja w internecie, website management, content management system
english   kontakt   mapa serwisu
Polskie Forum Corporate Governance
  STRONA GŁÓWNA | WYDARZENIA | WARTO PRZECZYTAĆ | POLSKA | EUROPA | OPINIE PFCG | DLA SPONSORÓW | NOWOŚCI

 pfcg.org.pl 


Poznaj corporate governance
z właściwej strony


 

 

szukaj:

Relacje inwestorskie w Sportingbet

[05/09/2006]
źródło: PFCG

Sportingbet jest jednym z największych bukmacherów internetowych na świecie. Spółka rozpoczęła swoją działalność w 1998 roku, a rok później jej akcje zadebiutowały na parkiecie OFEX’u – rynku giełdowego dedykowanego dla małych i średnich przedsiębiorstw. W 2000 roku Sportingbet przejął działający na rynku amerykańskim serwis bukmacherski Betmaker.com, zaś w 2001 roku miało miejsce rozpoczęcie notowań akcji spółki na londyńskim Alternative Investment Market.

Kolejne lata stały pod znakiem rozszerzania działalności spółki (uruchomiono m.in. internetowe kasyna oraz serwisy wirtualnych gier, otwarto portale bukmacherskie w nowych wersjach językowych oraz wprowadzono możliwość grania w różnych walutach) oraz kolejnych przejęć i akwizycji. Trwały i szybki wzrost spółki przyczynił się do zdobycia przez nią kilku prestiżowych nagród. W czerwcu 2005 roku Sportingbet został uznany za „Spółkę roku na AIM” przez Growth Company Investor, natomiast w czerwcu br. spółka została laureatem nagród w dziedzinie relacji inwestorskich przyznawanych przez znany międzynarodowy magazyn IR Magazine – bukmacherski potentat otrzymał nagrodę „Grand prix for best smaller company investor relations”, okazał się również najlepszy w gronie brytyjskich spółek m.in. w takich kategoriach, jak „Najlepsze relacje inwestorskie wśród spółek notowanych na AIM”, czy „Najlepsze relacje inwestorskie w danym sektorze”. Ponadto Sportingbet nagrodzono za raport roczny oraz za sposób realizowania relacji inwestorskich przez prezesa zarządu spółki (CEO). Spółka od pięciu lat notuje stałą poprawę wyników finansowych – szczególnie udany był dla niej ostatni rok, kiedy to wypracowany zysk brutto wzrósł niemal ośmiokrotnie (40,8 mln £ w 2005 r., w porównaniu z 5,4 mln £ w 2004 r.). Rekordowy okres w historii spółki przyczynił się do podjęcia przez nią decyzji o wypłaceniu po raz pierwszy dywidendy akcjonariuszom, wśród których dominują fundusze inwestycyjne i hedgingowe oraz firmy asset management. Sportingbet jest obecnie spółką o największej kapitalizacji rynkowej na AIM.

  zjednoczenie.com